KONTAKTY

Laudato si, z.s.
Nošovice 118, 73951
info@bezobalu.cz
obchod Bez obalu Frýdek-Místek

O nás
O nás

 

Kdo jsme

Snažíme se nevytvářet odpad, a když se to nedaří, tak jej řádně vytřídíme. Vybíráme si, co budeme konzumovat a zohledňujeme dopady našeho jídla na životní prostředí. Nekonzumujeme palmový olej a dáváme přednost lokálním potravinám, některé dokonce sami chováme a pěstujeme. Nepropadáme panice, když nevlastníme boty, šaty, spotřebiče, auta podle nejnovějších trendů. Staré věci se snažíme užít do maxima a dáváme šanci produktům z druhé ruky. Nové věci kupujeme rovněž s ohledem k jejich dopadu na životní prostředí, vybíráme kvalitu, která vydrží co nejdéle. Zajímáme se o ekologičtější provoz domácnosti a o bezobalový život.

 

Co se podařilo

Založili jsme organizaci Laudato Si inspirovanou ekologickou Encyklikou Papeže Františka. Vytvořili jsme informativní, inspirující a motivující web pro ty, kteří jsou odhodláni v ochraně přírody začít u sebe. 

Vytvořili jsme mobilní aplikaci Palm Oil Scanner, která odhalí palmový tuk v každé potravině. Aplikace je zcela zdarma; dostupná ke stažení  pro Android:https://play.google.com/store/apps/details… a pro iOS zde:https://itunes.apple.com/…/a…/palm-oil-scanner/id1264641219… 

    

Od 1.9.2018 provozujeme Bez obalu - bezobalový obchod s potravinami a nezbytnostmi pro zero waste life ve Frýdku - Místku.

 

 

 

Smysl našeho úsilí

  • Podpora a záchrana nejvíce ohrožených ekosystémů naší planety, především pak deštných pralesů a korálových útesů.
  • Nejde pouze o finance, ale také o šíření povědomí o ekologických problémech a krocích k jejich nápravě.
  • Chceme motivovat lidi k ohleduplnějšímu přístupu k přírodě

 

Děkujeme za vaši návštěvu a těšíme se na Váš nákup.